PDKS Nedir?

PDKS kelime anlamı olarak Personel Devam Kontrol Sistemi’dir.

Personelin işe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlara dayanılarak personelin devam durumu, fazla mesai, vardiya zamanları, şirket içindeki belirli alanlara erişim izinleri, maaş hesaplanması gibi raporların program üzerinden hesaplanmasıdır.

PDKS Sistemi iki kısımdan oluşmaktadır.
A. Personel giriş çıkış verilerinin alınacağı veri giriş cihazları.
B. PDKS – Personel Devam Kontrol Programı.

Image module

Personelin İşe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu verilerin yazılıma aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Cihazlarımız Parmak İzi Okuyucular, Yüz Tanıma Cihazları ve Personel Kart Okuma cihazlarıdır.Firmanın ihtiyaçlarına özel olarak bu cihaz opsiyonlarından en doğru olanın seçilmesi gerekmektedir. Cihazlar veri giriş yolu olması sebebiyle yüksek hassasiyete sahiptir. 112 PDKS bu konuda müşterilerine hiçbir sıkıntı çıkarmayacak veri kaybına yol açmayacak Çin menşeili cihazlar yerine sektörün en iyi cihaz çözümlerini sunmaktadır.

Personel işe giriş yada çıkışında personel kartını yada parmak izini PDKS cihazlarına okuttukları tarih ve zaman cihaz tarafından kayıt altına alınır. Personelin Sicil ID’si ile birlikte okutma zamanı cihazlardan PDKS programına aktarılır. PDKS programı gelen bu zaman etiketleri sayesinde personele ait geç gelme, fazla mesai, vardiya değişimleri, izin zamanları, puantaj, devamsızlık durumu gibi verileri işleyerek aylık maaş hak edişini yada elamanların performansını raporlayan bir yazılımdır. Burada önemli olan cihazlardan gelen verilerin olabildiğince doğru olmasıdır, gelen verinin doğru olması sonucunda yazılım üzerinde firmaya özel olarak istenilen şekilde yazılımsal değişiklikler, kurallar ve rapolar hazırlanabilmektedir.

112 PDKS ait yazılım geliştirmesi kendi bünyesinde ki yazılım ekibi tarafından geliştirilen 112 PDKS programı sektörün en gelişmiş yapıya sahip programıdır. Gelişmiş yapısı ve zengin modül seçenekleriyle Türkiye’nin en büyük holdinglerinden, küçük işletmelere kadar her boyuttaki firmanın ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

İlginizi Çekebilir